Джейми Карагър прави смело твърдение на Коул Палмър, докато звездата на Челси чупи още рекорди
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-04-15 | 00:00:19

Джейми Карагър вярва, че Коул Палмър трябва да се кандидатира за играч на сезона във Висшата лига след пореден хеттрик на Челси.

Бившият нападател на Манчестър Сити вкара зашеметяващ 16-минутен требъл за сините при победата им над Евертън през първото полувреме. Първият го видя да прескача Джарад Брантуейт и да вкарва с клиничен завършек. Той кимна в полза на секундата, преди да вдигне страхотен лоб, за да осигури мачбола.

Анализирайки представянето му, бившият защитник на Ливърпул Карагър твърди, че Палмър трябва да участва в разговора за Играч на годината. В Twitter той написа: „Коул Палмър беше закован за YPOTY, колко близо е той до POTY?!“

Похвалите на Карагър продължиха и на полувремето. Говорейки по Sky Sports, той каза: „Това момче беше сензационно през целия сезон, един от най-добрите играчи във Висшата лига този сезон. Знам, че беше труден сезон, наистина труден сезон за Челси.

„Той се среща с Брантуейт, играе малко едно-две с партньора си Джаксън. И отваря крака си нагоре и намира този далечен ъгъл. Когато говориш за класа и спокойствие, това е брилянтно.

„Можеш да пробиеш дупки в защита на всеки гол, но това за мен е абсолютно сензационно, тъй като, както казах, един от най-добрите играчи във Висшата лига.“

Гари Линекер също беше пълен с похвали. Водещият на мача на деня написа в Twitter: „Той е изключително талантлив, Коул Палмър.“

Палмър добави към работата си за вечерта, като отбеляза своя четвърти гол от дузпа. 21-годишният играч вече има 25 гола във всички състезания този сезон.

Дали Коул Палмър е най-доброто попълнение на Висшата лига този сезон? Споделете мислите си в коментарите по-долу

Това е зашеметяващо завръщане след прехвърлянето му с големи пари от Манчестър Сити. Неговото брилянтно голове завръщане срещу карамелите също го накара да спечели редица брилянтни рекорди.

Палмър сега е първият играч на Челси, който отбелязва в седем последователни участия във Висшата лига на Стамфорд Бридж. Преди това рекордът беше споделен между Ейдур Гудьонсен и Дидие Дрогба – и двамата играчи, които седят на шест.

Требълът на Палмър срещу Евертън също го накара да стане първият играч на Челси, отбелязал два хеттрика във Висшата лига едновременно сезон за сините. Той отбеляза и хеттрик при победата с 4-3 срещу Манчестър Юнайтед.

Четвъртият му гол също гарантира, че той е първата звезда на сините, която вкарва четири в мач от Висшата лига, след като Франк Лампард направи същото през 2010 г. Палмър ще се стреми да разшири зашеметяващата си форма в полуфинала на ФА Къп този уикенд -финал срещу бившия клуб Манчестър Сити.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk